Który masaż jest dla Ciebie najlepszy?

Wielu naszych przyszłych klientów zastanawia się jaki masaż będzie dla nich najlepszy. W tym krótkim artykule przybliżymy Wam możliwości jakie daje każdy z masaży i przedstawimy rozwiązania, które mogą przydać się przy wyborze masażu.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze masażu?

Wybierając odpowiedni masaż zwróćmy uwage przede wszystkim na nasze potrzeby. Każdy z nas ma je przecież inne. Ból pleców, karku, szyi, przewlekły stres, chęć wypoczynku, miłego spędzenia czasu z bliską osobą to główne argumenty, kierujące nasze myśli w stronę gabinetu masażu. Każda z tych potrzeb bardzo konkretnie podpowiada nam, co powinno być naszym wyborem, tak, aby sesja masażu przyniosła nam najlepsze korzyści.

Jaki masaż jest dla Ciebie najlepszy?

Kierując się swoimi potrzebami możesz wybrać masaż, który spełni Twoje oczekiwania. Poniżej proponujemy rozwiązania, które pomogą Ci dokonać najlepszego wyboru. Rozwiązania oparliśmy o aktualną wiedzę oraz przemyślenia naszych klientów.

  1. Masaż leczniczy. Najlepszy na wszelkiego rodzaju dolegliwości bóle, ograniczenia ruchomości stawów, przewlekłe przeciążenia układu mięśniowego. W czasie masażu leczniczego masażysta kieruje swoją uwagę właśnie na te dolegliwości często działając miejscowo w okolicy i punkcie bólu.
  2. Masaż relaksacyjny. Przynosi bardzo dobre efekty u osób, których problemem jest wysoki poziom stresu. Jest rownież doskonałą formą spędzenia czasu wolnego i odpoczynku. Daje wysoki poziom odprężenia ogólnoustrojowego (całego organizmu), a dodatkową jego zaletą jest już sama obecność na sesji, której towarzyszy muzyka, sztuczne światło i spokojna atmosfera.
  3. Masaż klasyczny. To coś dla miłośników dobrego „rzemiosła”. Masaż klasyczny łączy w sobie walory relaksacyjne i lecznicze. Poprawia ogólny poziom sprawności organizmu i relaksuje zmęczone mięśnie.
  4. Masaż sportowy. Jeżeli jesteś aktywny, potrzebujesz dobrej regeneracji po treningu to masaż sportowy jest idealnym rozwiązaniem. Masaż sportowy przygotuje Cię do aktywności, pomoże się zregenerować po treningu lub zawodach sportowych. Masaż sportowy polecimy rónież osobom młodym w dobrej kondycji, które potrzebują mocniejszego bodźca rozluźniającego.
  5. Masaż twarzy lub masaż kobido. To doskonała forma relaksacji i spędzenia wolnego czasu. Polecany zwłaszcza osobom, które dbają o skórę swojej twarzy i młody wygląd. Dzięki sosowanemu liftingu oraz technik masażu tkanek głębokich masaże twarzy pozwalają ujędrnić skórę twarzy, spłycać zmarszczki. Bardzo dobrze sprawdza się jako forma relaksu, spędzania wolnego czasu, a nawet jako forma zabiegu kosmetycznego przed uroczystościami rodzinnymi.
  6. Masaż balijski. Polecają go osoby, które chcą łączyć przyjemność masażu relaksacyjnego z rozluźniającym dziąłaniem rozciągania. Jest doskonała formą spędzenia wolnego czasu, jak również ciekawym doznaniem czucia własnego ciała.

Czas masażu – jak dobrać?

Czas trwania to bardzo ważny element każdej sesji. To jak długo będzie trwał masaż często determinuje jego jakość. Jak dobrać odpowiedni czas tak, aby masażysta mógł porpacować z Tobą optymalnie?

Po pierwsze znów zwróćmy uwagę na nasze potrzeby. Jeżeliprzychodzimy do gabinetu z dolegliwościami bólowymi to warto poświęcić tyle czasu ile naprawdę jest to konieczne. Nasze doświadczenie podpowiada nam, że wizyty przy których wymagane jest opracowanie konkretnego problemu trwają od 45 – 60 minut. W niektórych przypadkach wystarczy wizyta 30 minutowa natomiast dotyczny ona małych obszarów, choć nie jest to żadną zasadą. Bardzo często opracowanie problemu na niewielkiej części ciała wymaga pracy na większym polu z uwagi choćby na połaczenia mięsniowe, czy powięziowe, ktore moga kumulować się w jednym miejscu.

Jeżeli natomiast Twoim celem jest spędzenie wolnego czasu, relaks, czy głebokie odprężenie całego ciała to zazwyczaj nasi klienci wybirają wizyty 60 – 90 minutowe. Te najdłuższe to optymalny czas właśnie dla masażu całego ciała.

Ostateczny wybór masażu

W naszym Studio pomagamy dobrać odpowiednią formę masażu. Jeżeli nie jesteś pewnien, który masaż będzie dla Ciebie najlepszy lub chcesz podarowac komuś voucher to nasi masażyśći pomogą Ci dokonać dobrego wyboru. Możesz zapisać się do nas na masaż na wybrany okres czasu, a rodzaj masażu ustalimy na miejscu.

Zapraszamy do naszego Studia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *