Masaż leczniczy


Masaż leczniczy to skuteczna forma terapii, która koncentruje się na złagodzeniu lub całkowitym pozbyciu się bólu i dyskomfortu poprzez pracę z mięśniami i tkankami. Jest to holistyczna praktyka, która ma na celu przywrócenie równowagi organizmu oraz jego fizjologicznych funkcji. Częściowa lub całkowita stymulacja mięśni prowadzi do naturalnego procesu regeneracyjnego organizmu.

Na co działa masaż leczniczy?

Masaż leczniczy najczęściej wykorzystywany jest do opracowywania dotkniętych dolegliwościami części ciała. Do najczęściej wybiranych masaży lecznicznych należą

  • masaż kręgosłupa – całego lub jego części np. odcinka szyjnego lub odcinka lędźwiowego
  • masaż w obrębie kończyn dolnych np. masaż kolan, masaż ud lub łydek
  • masaż w obrębie kończyn górnych np. masaż ramion i przedramion związany z dolegliwościami takimi jak łokieć tenisisty lub golfisty

Poza wyżej wymienionymi masaż ten znajduje zastosowanie niemal w każdej sytacji. Jest doskonałym stymulantem relaksacyjnym w napięciach o podłożu przeciążeniowym, czy psychologicznym.

Masaż leczniczy

Różnorodność i podejście do masażu leczniczego

Lecznicza forma masażu może przybierać różne formy. Zazwyczaj masaż leczniczy dobiera się indywidualnie dla każdej osoby. Każdy przypadek trzeba potraktować indywidualnie, a nawet każdą jedną wizytę. Dlatego ważny jest dobór odpowiednich technik masażu i odpowiednio zaplanowana terapia.

Co więcej, leczniczą formę zachowują również takie zabiegi jak masaż tkanek głębokich, masaż klasyczny, masaż sportowy, czy masaż powięziowy. Niemniej każdy z nich ukierunkowany jest na konkretne metody działania, zaś masaż leczniczy jako taki jest indywidualną terapią usprawniającą. Nie mniej jednak może ona łączyć wyżej wymienione techniki i sprawdzi się jako ich skuteczny zamiennik. Najważnijeszym jest jednak odczuwalny pozytywny efekt końcowy, którym powinna być poprawa jakości funkcjonowania osoby poddanej zabiegowi.

Masaż leczniczy w naszym Studio

Nasz gabinet oferuje wysokiej jakości masaże lecznicze wykonywane przez doświadczonych i wykwalifikowanych terapeutów. Dzięki naszemu indywidualnemu podejściu do każdego klienta, a nawet każdej wizyty, zapewniamy kompleksową terapię ukierunkowaną na Twoje dolegliwości.

Zapraszamy do skorzystania z usługi i rezerwacji terminów.

Podobne usługi:polecane przez Studio Masażu i Sportu

TERAPIA POWIĘZIOWA FDM

DRENAŻ LIMFATYCZNY MECHANICZNY

STREFA SPORTOWA DLA AKTYNYCH