Dietetyk

Nieodłączną częścią naszego stylu życia jest dieta. Dieta, czyli to co jemy. To bardzo ważny element w kontekście utrzymania dobrej dyspozycji fizycznej i dobrego zdrowia. Coraz częściej zwracamy uwagę na to co znajduje się na naszych talerzach. Ogromna ilość produktów i różnorodność ich składów powoduje, że niejednokrotnie sięgamy po coś zbędnego. Wiele osób je dziś za dużo. Inni z kolei chcą wyglądać atrakcyjnie lub dostosować żywienie do potrzeb aktywności fizycznej. Te wszystkie czynniki powodują, że często sięgamy po wsparcie dietetyka. Dietetyk w naszym Studio wychodzi na przeciw nie tylko osobom aktywnym, ale również borykającym się z chorobami układu pokarmowego lub hormonalnego.

Konsultacja dietetyczna

Konsultacja z dietetykiem – przebieg wizyty

1. Pierwsze spotkanie

Konsultacja wstępna, czyli pierwszze spotkanie z dietetykiem to spotkanie, na którym otrzymujemy niezbęda wiedzę na temat Ciebie i Twojego żywienia. W czasie konsultacji:

 1. Przeanalizujemy szczegółowo Twój styl żywienia, Twoje nawyki żywieniowe i ich potencjalny wpływ na niepokojące dolegliwości.
 2. Dokonamy podstawowych pomiarów składu ciała takich jak:
  • pomiar masy ciała
  • pomiar masy mięśniowej
  • pomiary tkanki tłuszczowej
  • pomiary masy kostnej
  • pomiar BMI
  • pomiary przemiany materii
 3. Dokonamy analizy otrzymanych wyników oraz przedstawieniu metod potencjalnych zmian z uwzględnieniem wywiadu przeprowadzonego na początku spotkania.
 4. Otrzymasz zalecenia żywieniowe oraz informacje (jeżeli to konieczne) o potrzebie wykonania dodatkwoych badań lekarskich.

Jeżeli posiadasz akutalne wyniki badań lekarskich – zabierz je ze sobą!

2. Konslutacja kontrolna (drugie spotkanie)

Po przeprowdzonej wizycie wstępnej i zrealizowaniu pierwszych wytycznych od dietetyka zostanisz zaproszony na konsultację kontrolną. W czasie tej wizyty omówicie wstępne założenia i ich wpływ na Twoje zdrowie. Jeżeli to konieczne na konsultacji kontrolnej przedstaw wyniki zleconych badań lekarskich lub wyniki indywiudalnych obserwacji na podstawie zaleceń żywieiniwoych z pierwszego spotkania.

Spotakanie kontrolen często jest niezbędną kontynuacją pierwszej wizyty, ponieważ dokonujemy na nim korekty i usprawnień założeń wstenych.

3. Co dalej?

jeżeli po przeprowadzaonych dwóch konsutlacjach zdecydujesz się na dalszą współpracę to możesz ją kontynuować na dwa sposoby:

 1. Praca z jadłospisem, czyli realziacja załozeń i wytycznych na podstawie programu żywieniowego przygotowanego przez naszego dietetyka.
 2. Miesięczna współpraca -nasz dietetyk pzeprowadza CIę przez proces żywienowy krok po kroku będąc z Tobą w stałym kontakcie.

Dietetyk – Barbara Słomak

Nasz dyplomowany dietetyk pomoże poprowadzi Cię krok po kroku, dzięki czemu Twoja przygoda z odpowiednim odżywianiem będzie banalnie prosta. Z pasją i zaangażowaniem, a co najważniejsze – skrupulatnie i dokładnie przeanalizuje Twoją sytuację zdrowotną.

Dietetyk Barbara Słomak

Dysbioza układu pokarmowego

Dietoterapia osób z SIBO, IMO, SIFO oraz zespole jelita drażliwego (IBS). Dietoterapia osób z chorobami zapalnymi jelit: żywienie w chorobie Leśniewskego- Crohna, we wrzodziejącym zapaleniu jelita grubego oraz innych zaburzeniach przewodu pokarmowego.

Choroby dieto zależne

Wsparcie żywieniowe w nadciśnieniu tętniczym, fibromialgii, insulinooporności, cukrzycy typu 2, zaburzeniach hormonalnych (niedoczynności tarczycy, chorobie Hashimoto, PCOS i innych), łuszczycy, endometriozie, alergiach pokarmowych, chorobach trzustki i wątroby.

Dieta kobiet w ciąży

Przygotowanie kobiet do ciąży, wsparcie żywieniowe w trakcie ciąży oraz w czasie laktacji. Programowanie mikrobioty pokarmowej dziecka poprzez odpowiednie przygotowanie żywieniowe przyszłych mam.

Konsultacje dietetyczne osób starszych

Edukacja żywieniowa, budowanie zdrowych nawyków u osób starszych. Ocena stanu odżywienie, terapia żywieniowa w chorobach dieto zależnych.

Dietetyk sportowy Kraków

Jesteś amatorem sportu? Lubisz trenować i poprawiać swoje osiągnięcia? Ciebie oraz wszystkich aktywnych lub chcących dopiero podjąć aktywność fizyczną wspomaganą dobrym żywieniem zapraszamy do współpracy z naszym dietetykiem oraz trenerem personalnym. W naszym Studio otrzymasz pomoc żywieniową opartą na sportowym doświadczeniu.

Na stronę: ergotrener.blog znajdą Państwo pełną wizytówkę naszego trenera personalnego oraz więcej informacji, w tym cennik, formy współpracy oraz bezpośredni kontakt.

Konsultacje dietetyczne - trener personalny Robert Niesyczyński

TRENUJ Z ERGOTReNER.BLOG